piątek, 27 lipca 2012

przegląd prasy


Gazeta Wyborcza 27.07.2012

We wrześniu na przystankach w pobliżu dotychczasowego dworca PKP Kraków Główny znajdą się tabliczki z nową nazwą. Jaką? O tym zdecydują mieszkańcy Krakowa.
Zmiana będzie konieczna, bo jesienią zostanie otwarty nowy dworzec kolejowy, który powstaje od strony Regionalnego Dworca Autobusowego. I to znajdujący się w tym miejscu przystanek od września będzie nazywał się "Dworzec Główny". Na przystankach położonych w pobliżu dotychczasowego dworca znajdą się więc tabliczki z nową nazwą.

- Stara nazwa przystanku przestanie być aktualna, chcielibyśmy więc zaprosić mieszkańców do zgłaszania nam swoich propozycji - wyjaśnia Grzegorz Sapoń, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. I dodaje: - Pozostawienie starej nazwy mogłoby być mylące zwłaszcza dla przyjezdnych, bo przecież od jesieni odległość między dotychczasowym przystankiem "Dworzec Główny" a dworcem PKP będzie wynosiła ok. 600-700 metrów.

Jak podkreśla dyrektor Sapoń, krakowianie mogą zgłaszać dowolne propozycje. - Nie podpowiadamy żadnej nazwy - deklaruje. - Najpierw zbierzemy propozycje, a potem wybierzemy z nich pięć lub sześć, które przedstawimy mieszkańcom do głosowania.

Swoje propozycje od dziś do 3 sierpnia można zgłaszać, wysyłając e-mail na adres: dworzec@krakow.zikit.pl lub na redakcja@krakow.agora.pl. Kolejnym etapem będzie głosowanie. Nową nazwę przystanku poznamy prawdopodobnie w pierwszej połowie sierpnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz